O nas

//lancet.home.pl/Lancet/wp-content/uploads/2018/12/DJI_0377.jpg


http://lancet.home.pl/Lancet/wp-content/uploads/2018/12/cfzatoka-8795-600x450.jpg

Kim jesteśmy…

dokąd zmierzamy

Klinika Weterynaryjna Lancet to placówka, która w kwietniu 2018 roku obchodziła swoje 20-lecie. Od kilkunastu lat pracujemy całodobowo, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Profil kliniki nastawiony jest na intensywną terapię – pomoc pacjentom w stanie ciężkim, z bezpośrednim zagrożeniem życia – oraz chirurgię na najwyższym poziomie. Posiadamy sprzęt oraz doświadczenie, które są niezbędne do ratowania życia naszych czworonożnych przyjaciół, stale poszerzamy swoją wiedzę w zakresie medycyny ratunkowej. Jesteśmy wyposażeni między innymi w aparaturę do znieczulenia wziewnego, instalację tlenową zaopatrującą większość pomieszczeń, ciśnieniomierz, precyzyjne aparaty RTG oraz USG, stały zapas krwi i wiele innych. Dysponujemy całodobowym szpitalem oraz dwiema nowoczesnymi salami chirurgicznymi, a zabiegi w stanach nagłych wykonujemy niemalże o każdej porze dnia i nocy. Nasz zespół tworzą lekarze specjalizujący się w chirurgii i ortopedii, neurologii, anestezjologii, dermatologii, położnictwie i neonatologii oraz szeroko pojętej internie. Posiadamy ponadto kilkunastoosobowy wykwalifikowany personel pomocniczy, który przez 24h na dobę sprawuje opiekę nad hospitalizowanymi w naszym szpitalu pacjentami.

W czerwcu 2018 roku nasza placówka zmieniła lokalizację – obecnie klinika Lancet mieści się przy ulicy Kościelnej 10 (róg Wojska Polskiego i Kościelnej). Nowe miejsce otworzyło nam drzwi na kolejne możliwości, dzięki czemu świadczone przez nas usługi są na jeszcze wyższym poziomie.


Read More

Opinie naszych Klientów…

Bo nasi Pacjenci mówią tylko w Wigilię 🙂
Oksana M

Jako wieloletnia klientka z czystym sumieniem polecam klinikę Lancet, a szczególnie wizyty u Dr Pawła Kołodziejczaka. Z moimi zwierzakami miałam sporo przejść. Trafiłam do kliniki z sunią, potrąconą przez samochód, sunia została hospitalizowana, otrzymała fachową i szybką pomoc. Za jakiś czas sunia została pogryziona przez agresywnego psa i znowu pełen profesjonalizm lekarza i ulga dla pieska. Mój mały kotek rozrabiaka został porażony prądem i miał całą poparzoną buźkę, po trafnej i szybkiej diagnozie otrzymał dobre leki i pod opieką lekarzy szybko powrócił do zdrowia. Po zabiegu kastracji, przeprowadzonego przez Dr Pawła Kołodziejczaka, kotek błyskawicznie doszedł do siebie bez żadnych komplikacji. Dziękuję całemu zespołowi kliniki za profesjonalizm, cierpliwość i chęć pomocy zwierzakom 24 godziny na dobę.

Oksana M

Anna Janik

Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić klinikę Lancet w Łodzi. Lekarze i personel asystencki lecznicy niejednokrotnie udowodnili, że chcą i potrafią zajmować się chorymi pacjentami z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.
W Lancecie leczę moje zwierzaki od września 2015 roku. Najpierw zaprowadziłam tam Malinkę – schorowaną psią staruszkę, u której wcześniej kilku lekarzy nie było w stanie rozpoznać co jej dolega. Dopiero Pan doktor Hubert Kołodziejczak postawił prawidłową diagnozę. Skuteczne leczenie i podejście do zwierząt skłoniły mnie do przeniesienia do Lancetu również mojego drugiego psa Bruna. Z uwagi na wielość i złożoność chorób moich zwierzaków, w szczególności Malinki, miałam przyjemność poznać cały personel medyczny i asystencki Lancetu. Wszyscy, bez wyjątku, są przesympatycznymi osobami, które mają rewelacyjne i profesjonalne podejście do zwierząt.
Lekarzami prowadzącymi moje psy są: Pan doktor Hubert Kołodziejczak i Pani doktor Monika Mróz – to lekarze z powołania, którzy posiadają rozległą wiedzę w dziedzinach, w których się specjalizują. Do każdego swojego pacjenta i jego opiekuna podchodzą indywidualnie i z dużą dozą sympatii. Czasami ilość pacjentów jest tak duża, że mają mniej czasu, czasem są zmęczeni, ale nigdy w ciągu tych dwóch lat nie zdarzyło się żeby odmówili mi pomocy lub żebym wyszła z kliniki niezadowolona. Zawsze, podkreślam zawsze, znajdą chwilę na przyjęcie moich zwierzaków. Mało tego niejednokrotnie w sytuacjach kryzysowych zdarzało mi się dzwonić do doktora Kołodziejczaka poza godzinami jego dyżurowania i zawsze udzielał mi porady. Ponadto lekarze w sposób jasny i klarowny tłumaczą wyniki badań, a także proponują różne metody leczenia przedstawiając plusy i minusy poszczególnych rozwiązań.
Ceny wizyt i zabiegów są porównywalne z innymi klinikami w Łodzi, poza tym pojęcie wysokości kwoty, którą trzeba zapłacić jest względne. Dla kogoś 20 zł to dużo, dla kogoś innego życie i zdrowie członka rodziny (bo tak traktujemy nasze zwierzęta) nie będzie miało ceny. Na przełomie roku nieszczęśliwie zdarzyło się, że Malina dostała krwotocznego zapalenia jelit, spędzałyśmy wtedy więcej czasu w klinice niż w domu. Chociaż tamtego okresu nie wspominam miło z uwagi na cierpienie mojego psa, to jednak zachowanie pracowników lecznicy zasługuje na szczególną pochwałę. Lekarze i asystenci zrobili wszystko żeby wyleczyć mojego zwierzaka, mało tego w pewnym momencie lekarze zaczęli leczyć Malinkę tylko po kosztach używanych leków, tak postępują wyłącznie ludzie obdarzeni dużą empatią do zwierząt. Dodatkowo z uwagi na konieczność częstych wizyt, badań i codziennego podawania leków, a co za tym idzie sporych kosztów, lekarze proponują mi rozwiązania, które przy długotrwałym leczeniu są bardziej ekonomiczne, chociaż wcale nie muszą tego robić.
Kolejnym atutem Lancetu jest to, że lecznica jest całodobowa, o każdej porze dnia i nocy można tam uzyskać pomoc w razie konieczności – przy starym i schorowanym psie jest bardzo ważne. Ponadto w Lancecie pracują lekarze różnych specjalizacji, to również bardzo ułatwia, kiedy przy okazji wyznaczonej wizyty mogę także skonsultować zwierzaka np. u dermatologa, bez konieczności dodatkowego biegania po mieście. Nie bez znaczenia jest również możliwość umówienia się na konkretną godzinę, co w przypadku nerwowego zwierzaka jest rewelacyjnym rozwiązaniem.
Do Lancetu trafiłam przypadkowo, ale na pewno nie zrezygnuję z wizyt w tej lecznicy.

Anna Janik

Ilona Kajak

„Nadzieja umiera ostatnia” …
Dr. Hubert Kołodziejczak obdarował Nas wiarą, nadzieją i siłą do walki z chorobą u naszej kochanej Bernardynki Nary.
Profesjonalne leczenie oraz wspaniałe podejście do ciężko chorej suni dzień za dniem dawało większą szansę na życie. Ogromny szacunek oraz wielkie podziękowanie dla Pana Doktora i zespołu Kliniki Lancetu. Nara wróciła do domku po 6 dniach ciężkiej walki z chorobą Babeszjozą. Dziękuję za uratowanie mojej kochanej suni , gdyby nie Pan Dr.Hubert Kołodziejczak już by jej z nami nie było. Polecam z czystym sumieniem i sercem Klinikę Lancet. Dziękuję.

Ilona Kajak

Bokser, Awar

Trafiłam z psiakiem w złym stanie ( niewłaściwe leczenie innego gabinetu). W tej klinice otrzymałam trafną diagnozę, szybką interwencję i odpowiednie leczenie. Jestem wdzięczna ekipie kliniki Lancet a w szczególności lek.wet. Hubertowi!
Ponadto mogę liczyć na nich w każdej chwili. Dosłownie w każdej!
Polecam serdecznie!

Bokser, Awar

Paulina Kurzewska

Po stokroć polecam klinikę Lancet!
Jakiś czas temu szynszyla mojej siostry złamała tylną łapkę. W gabinecie, do którego trafiłyśmy zdiagnozowano (dotykowo), że ma złamanie w dwóch miejscach. Lekarz zapowiedział, że nikt w Łodzi nie podejmie się poskładania łapki i jedynym słusznym rozwiązaniem będzie eutanazja. Postanowiłyśmy z siostrą jednak się nie poddawać i tak trafiłyśmy do kliniki Lancet.
Zwierzakiem zajął się Pan Paweł Kołodziejczak. Diagnoza się potwierdziła. Pan Paweł przedstawił możliwe wyjścia z tej sytuacji, jedną z nich była operacja. Mimo dużego ryzyka zdecydowałyśmy się na operację, a Pan Paweł się jej podął – za co bardzo dziękujemy. Szynszyla wówczas była młodziutka, kostki były drobniutkie, a operacja polegała na włożeniu gwoździa śródszpikowego. Operacja się udała, później kilka tygodni łapka była w gipsie. Częste wizyt w klinice okazały się konieczne, ponieważ gips był w głównym centrum zainteresowania naszego gryzonia. Zawsze byłyśmy przyjmowane ciepło, a szynszyla traktowania bardzo dobrze.
Teraz Władek (szynszyla) ma się bardzo dobrze, łapka się zrosła, a wariacjom w klatce nie ma końca. Operacja nie wpłynęła w żaden sposób na skoczność oraz samopoczucie zwierzaka.
Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczne Panu Pawłowi i wszystkim pracownikom kliniki za uratowanie życia Władkowi! 🙂 Podjęcie leczenia w tej klinice to była bardzo dobra decyzja. Polecam klinikę z całego serca!

Paulina Kurzewska

Serdecznie polecam korzystanie z usług tej kliniki. Mój psiak po wypadku samochodowym był ledwo żywy, Pan Doktor Paweł Kołodziejczak dokonał cudu i postawił na nogi mojego kochanego pieska Aresa, za co jestem dozgonnie wdzięczna. Serdeczne pozdrowienia i podziękowania dla całej załogi Kliniki!

Grzegorz Balcerzak

Zawsze mogę liczyć na fachowe porady i pełną zaangażowania opiekę nad swoją czworonożną bandą.
Pracują tam lekarze z pasją, którzy szukają przyczyny, zamiast podawać ten sam zestaw na wszystko i stale pogłębiają swoje umiejętności na szkoleniach, dzięki czemu leczenie jest zgodne z najnowszą wiedzą.
Doktor Lara zawsze konkretna bez „owijania w bawełnę”
Drogo? Raczej nie, poza tym lepiej raz a dobrze…

Grzegorz Balcerzak

Katarzyna Majdańska

Pan Paweł uratował mi kotkę, gdy nikt inny nie chciał jej operować. Przed operacja i po operacji dzwoniono do mnie z informacjami na temat mojego futra. Każdy z lekarzy tłumaczył i okazywał dużo empatii w trudnej dla mnie sytuacji. Cena nie była wygórowana, raczej myślę, ze adekwatna do sytuacji. Polecam

Katarzyna Majdańska


Our Services & Procedures

Compassionate and High Quality Care


Wellness Care

Our wellness programs include: comprehensive physical exam; internal and external parasite testing.


Anesthetic Monitoring

Your pet will be examined during check in to ensure that he or she is in top shape for surgery that day.


Nutritional Counseling

Some pets require special prescription food and all pets benefit from a balanced diet.


Pain Management

We understand that our patients feel pain and discomfort under the same circumstances as people do.


Vaccination Care

When a baby kitten or puppy is born, its immune system is not yet mature; the baby is wide open for infection.


Dental Care

Regular dental cleanings are important in maintaining not only your pet’s teeth but his or her overall health as well.